Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği
22 MAYIS 2024
Yazı Boyutu - 14 +

TESOB’un yabancı dil kurslarına esnaftan yoğun ilgi

22.05.2024, TRABZON, TESOB- Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) tarafından, esnafın turistlerle daha iyi iletişim kurması amacıyla başlatılan mesleki yabancı dil kursları büyük ilgi görüyor.

TESOB Başkanı Metin Kara, özellikle Körfez ülkelerinden Trabzon’a büyük bir turist akını olduğunu hatırlatarak, “Yaz döneminde neredeyse her sektördeki esnafımız turistlerle iletişime geçiyor. Bu iletişimin daha sağlıklı olması amacıyla esnaf ve sanatkarımıza yönelik temel mesleki yabancı dil kurslarını başlattık. Talebe göre ilk etapta Arapça kursları veriliyor. Ocak ayında başladığımız kurslarımıza Ortahisar, Çarşıbaşı, Çaykara, Maçka, Yomra ve Akçaabat ilçelerimizde 200’e yakın esnafımız katıldı. Diğer ilçelerimizde de talebe göre kurs açacağız. Geri dönüşler de çok olumlu. Esnaf ve sanatkarımız kurslardan çok memnun kaldı” dedi.

Başkan Kara, TESOB olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da turist memnuniyetini artırıcı ve sektörü destekleyici projelerini sürdüreceklerini vurguladı.


Haber Galerisi

Konum
Telefon